Hakkımda | Polat DURSUN
whatsapp
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Hakkımda

2000 yılında Çukurova üniversitesi tıp fakültesinden mezun oldum, 2000-2004 yılları arasında Hacettepe üniversitesi tıp fakültesi kadın hastalıkları ve doğum anabilim dalında eğitim aldım ve uzman oldum. Aynı klinikte 1 yıl kadar uzmanlık sonrası jinekolojik onkoloji eğitimi için değerli hocam Prof.Dr.Ali Ayhan ile birlikte çalıştım.

 Hacettepe den ayrıldıktan sonra İtalya da bulunan European School of Oncology Jinekolojik onkoloji bursu ile yeni jinekolojik onkolojik cerrahi girişimleri öğrenmek ve bunları Türkiye de uygulamak için Almanya’nın Leipzig şehrinde Leipzig üniversitesinde Sinir koruyucu cerrahi ve radikal pelvik cerrahinin öncülerinden olan Prof Dr Micheal Hockel ile birlikte ve serviks kanseri ve vulva kanserinde yeni uygulanan cerrahi tedaviler konusunda çalıştım. Aynı klinikte Prof Klaus Kunhdel ile kolposkopi kliniğinde de çalıştım. Ardından Berlin’e giderek Berlin Charite hastanesinde laparoskopik cerrahinin öncülerinden olan Prof Achim Schneider ve Prof Cristhartd Kohler ile birlikte laparoskopik jinekolojik onkoloji uygulamaları üzerine çalıştım.

Bu süre zarfında yazdığım makaleler ve araştırmalar Avrupanın ve dünyanın önde gelen jinekoloji ve onkoloji kurumları tarafından ödüllendirildi. Tübitak& Türk Alman jinekoloji bursunu kazandım.

Almanyadaki eğitimimi tamamladıktan sonra Fransa’ya giderek Lille’ de Center Oscar Lambret Cancer Center’da Laparoskopik lenfadenektomi ve radikal histerektominin öncülerinden olan Dr.Eric LeBlanc ile beraber çalıştım. Bu sırada yaptığım araştırmalar ve yayınlar nedeniyle European Association for Cancer Research, European Society for Surgical Oncology ve International Gynecologic Cancer Society isimli derneklerden de burslar ve ödüller kazandım.

Aynı dönemde Dünya Kadın hastalıkları ve doğum derneği olan International Federation of Gynecology and Obstetrics (FIGO) ödülünü de kazandım. European Society of Gynecologic Oncology tarafından “European Gynecologic Oncologic Surgeon“diploması ile ödüllendirildim ve halen Türkiye de bu diplomaya sahip 2 kişiden birisiyim.

2007-2017 dönemleri arasında Başkent üniversitesi Kadın hastalıkları ve doğum kliniğinde çalıştım ve bu klinikten profesör olduktan sonra ayrıldım.

Avrupa’da European Society of Gynecologic Oncology tarafından ders kitabı olarak önerilen “Textbook of Gynecologic Oncology” isimli kaynak kitabın editörlerinden birisiyim. Avrupa genç jinekolog onkologlar derneği olan ENYGO’nun kuruculuğunu ve yönetim kurulu üyeliğini yaptım.

Uluslararası SCI ve SCI-Expanded’a giren 100 den fazla yayınım var ve 2200 üzerinde atıfım var ve h-indeksim 30’dur. Türkiye’deki tüm bilim dallarının analizi yapılarak yapılan sıralamada Türkiye’de en fazla bilimsel yayın yapan ve atıf alan bilim adamları sıralamasında ilk 700 bilim adamı içinde yer almaktayım. Kadın hastalıkları ve doğum ve jinekolojik onkoloji ile ilgili Türkiye’de en fazla yayına sahip kişilerden birisiyim.

Ankara’da açık ve laparoskopik jinekolojik cerrahi girişimleri başarı ile uygulayan doktorlardan birisiyim.

Yıllar içinde binlerce jinekolojik kanser hastasının ameliyatında ve yönetiminde yer aldım. Bizzat kendim sayısız jinekolojik hastalık ve jinekolojik kanser ameliyatını gerçekleştirdim ve sayısını hatırlamadığım kadar çok normal doğum ve sezaryen ile sağlıklı çocuğun dünyaya gelmesine aracı oldum. Son 5 yıl içinde bine yakın jinekolojik olguya laparoskopik cerrahi uyguladım. Single port laparoskopiyi Türkiye ve dünyada en fazla sayıda yapan jinekolojik cerrahlardan birisiyim. Ayrıca, her tür laparoskopik cerrahiyi başarı ile yapabilmekteyim.

Kısacası hayatımı kadın hastalıklarını ve kadın kanserlerinin tedavisine adadım. Halen Ankara’da kendi kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.

 

İlgi Alanlarım

Jinekolojik Onkoloji
(Endometrium kanseri, Serviks kanseri, Over Kanseri,Uterin Sarkomlar, Vulva Kanseri, Vajina Kanseri)

Preinvaziv ve invaziv GenitalMalignansiler ve Cerrahi Tedavileri (CIN tedavisi, LEEP, Konizasyon)

Jinekolojik Kanserlerin Laparoskopik Tedavisi

Laparoskopik cerrahi
(Laparoskopik kistektomi, Laparoskopik histerektomi, laparoskopik lenfadenektomi)

Endometriozis cerrahisi (Endometrioma, Derin pelvik endometriozis,)

Single port laparoskopi (Tek delik cerrahisi )

Vaginal Cerrahi
(Vajinal histerektomi, Rahim sarkması ameliyatı, sistosel, rektosel, vajinal daraltma, vajinoplasti, vajinal estetik cerrah ,Labioplasti )

Genital Estetik Ameliyatlar

HPV (Human Papilloma Virüs Tanı ve Tedavisi)

Siğil Tedavisi (Genital Siğil Tedavisi, Kondilom tedavisi)

Smear Anormallikleri (ASCUS,LSIL,HSIL,AGC) Tedavisi

Kolposkopi

Gebelik, Gebe takibi, Normal Doğum, Sezaryen